قالب وردپرس درنا توس
خانه / دلنوشته فوتبالی / علف های هرز شاهزاده فرناندو ردوندو
فرناندو ردوندو 1999
فرناندو ردوندو 1999

علف های هرز شاهزاده فرناندو ردوندو

شاهزاده فرناندو ردوندو

یک روز صبح ، در شهری کوچک به نام کولدواتِر، چند تلفن زنگ میخورد. آن طرفِ خط کسانی هستند که می‌گویند از بهـشت تماس گرفته‌اند؛ یکی با مادرش حرف می‌زند و یکی با خواهرش ، هر کسی با عزیزی ازدست‌رفته. آیا معجزه‌ای غریب رخ داده؟ یا فریبی بزرگ در کار است؟ وقتی اخبارِ این تماس‌های عجیب پخش میشود ، غریبه‌ها دسته‌دسته به شهر سرازیر می‌شوند تا آن‌ها هم بخشی از این معجزه باشند.شهرِ کوچک و حتی دنیای انسان‌ها با این معجزه زیر و زبر شده ؛ اما همیشه در هر معجزه‌ی شادی‌بخش اندکی اندوه هم هست.

فرناندو ردوندو
فرناندو ردوندو

همیشه در معجزه‌ای که مردم را به هم نزدیک میکند، اندکی تنهایی هست. مردی هست که دوست ندارد بپذیرد چنین معجزه‌ای رخ داده ؛ چون همسرش با او تماس نمیگیرد تا مرهمی بر زخمِ دوری‌اش باشد , مادری از یادآوریِ اندوهِ فقدانِ پسرش دوباره افسرده می‌شود… -بخشی از نوشته میچ البوم در کتاب «اولین تماس تلفنی از بهشت» را خواندید.

بی ربط و باربط رسیده ام به اینجا. به یک فوتبالیستی که سالها از رفتنش گذشته است و گمان میکنم هرگز همانندِ او در پستی که هنرنمایی میکرده نیامده است. رسیده ام به یک دیالوگ از فابیو کاپلو:

«از من میخواهید برترین بازیکن را بگویم؟ با ستاره های زیادی کار کرده ام اما برترین بازیکنی که دیده ام که مفهوم تاکتیک را درک کرد فرناندو ردوندو بود» .

دون فابیو این را میگوید و چشم میبنند بر روی همه ستارگان جهان. آری؛ شاهزاده فرناندو ردوندو در خط هافبک دفاعی همچون یک دیوار بود,و البته با تکنیکی بی نظیر. نشان به آن نشان که الکس فرگوسن از خبرنگاران سوال میکند:

به من بگویید ردوندو در کفش هایش آهن ربا دارد؟ .

شکوه آن دریبلِ معروف به اندازه حضور در کنارِ کهکشانی های بی وفا دیدنی نبود؛ شاید افتخار به میلان هم به اندازه وداع با تنریف مفتون نبود. و شاید باید اقرار کرد سالهاست به انتظار هیچ تماسی نمانده ایم. کولدواتر دروغ بود,همانندِ آنهایی که فرناندو ردوندو را نمیشناسند و شاهزاده را با علف های هرز همقواره میکنند. تکرار ندارد؛ او برنمیگردد.

برگرفته از اینستاگرام فوتبال زمان ما

(بازدید شده 43 times, 1 visits today)

مطلب پیشنهادی

تاریخچه جام جهانی

فیلم تاریخچه جام جهانی

فیلم تاریخچه جام جهانی بیش از 40 ساعت مستند تخصصی فوتبال شامل فیلم رسمی ادوار …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *